Vissza

Kiegyensúlyozott, látványos futamokkal indult a bajnoki szezon a sárkányhajósoknál

Az elmúlt hétvégén nyolcadik alkalommal rendezte meg a szövetség a Medencés Sárkányhajó Nyílt Magyar Bajnokságot és Magyar Kupát, amely egyben a hatodik Szarvasi Medencés Sárkányhajó Verseny volt. A rendezvényt a Körös Dragon Sárkányhajós és Szabadidős Sport Egyesület, valamint a Magyar Sárkányhajó Szövetség közösen szervezte meg.

A versenyen hat fős csapatok ülnek a húsz személyes hajókba egymással szemben, majd a rajt vezényszóra kezdenek evezni. Az a csapat győz, amelyik el tudja tolni a hajót az ellenkező irányba 2,5 méterrel. Ez maximum egy percig tarthat, majd kihirdetik a győztest. A csapatok jelentős része egy percen belül el tudja tolni a másik hajóját, de a nap során több egy perces, látványos, és roppant fárasztó ütközet is lezajlott.

A versenyen csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők versenyezhettek. Örömteli, hogy a járvány ellenére, a tagszervezetek jelentős része képviseltette magát, és a szabadidős, valamint az egyetemi kategóriában is indultak csapatok.

A legénységek, láthatóan alaposan felkészültek a medencés versenyre, amely jelentősen különbözik a szabad vízen történő evezéstől. Erre külön technikával kell készülni. Itt is nagyon fontos az együttes evezés, de különösen nagy szerepet játszik a gyors és erős, dinamikus mozgás, melyet legalább egy percig bírni kell, és persze az izomtömeg is sokat számít, valamint az ellenerő miatt nem szabad a padról leesni, mert az végzetes lehet a csapat eredményességének szempontjából.

A bajnokságon kiválóan szerepeltek a PTE-PEAC legénységei, hiszen a nyílt vegyes és az egyetemi kategóriát megnyerték, a női kategóriában pedig harmadikok lettek.  A BRSE Főnix Dragon SE sportolói a nyílt női kategóriában lettek bajnokok, a nyílt és szabadidős vegyesben pedig második helyezést szereztek. A szervező Körös Dragon SE két harmadik helyezést szerzett, míg a Dunai Sárkányok Vác legénységei két második helyezéssel büszkélkedhetnek. A nyílt open kategóriát a KSI Dragons formáció nyerte meg, míg a szabadidős vegyesben a VASárkányok Szeged A és B csapata is a dobogóra állhatott.